Erkan Hoyman

İ.T.Ü. Uçak Müh.
Yazılım Uzmanı - Eğitmen
MCP, MCAD, MCSD.Net
 üyelik işlemleri     
 Tel : 532 166 32 95
HAKKIMIZDA

    Erkan HOYMAN, İzmir-Urla'da doğdu. Liseyi İzmir Atatürk Lisesi'nde okuduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi (İ.T.Ü.) Uçak Mühendisliği'ni kazandı.

    Üniversite yıllarında ve özellikle son sınıfta, bilgisayar ve bilgisayar programcılığına büyük ilgi duydu. Fortran ve Basic ile bu yıllarda ilgilendi. Son sınıfta eğitiminin yanısıra yoğun bir yazılım ve sistem analistlik eğitimi aldı. Cobol ile İ.T.Ü. Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi'nin öğrenci işlerini otomasyona geçirdi. Bu proje üniversite tarafından Bitirme Tezi sayıldı ve en yüksek not ile ödüllendirildi.

    Çözbim Yazılım firmasının kurucu ortağı olarak sayısız ticari ve özel yazılımlarda aktif olarak yer aldı. Burada özellikle Microsoft FoxPro ile yoğun çalışmaları oldu.

    1989 yılında evlendi ve aynı yıl Gözen Bilgisayar Dershanesinde Yazılım Eğitmenliğine başladı. Uzun yıllar Gözen'de Basic, Cobol, dBase, Lotus, Windows, Excel, Word eğitimleri verdi. 1992 yılını Ankara'da Hava Kuvvetleri merkez binasında asteğmen olarak geçirdi. IBM mainframe sistemlerde, Cobol ve dBase kullanarak, F16 Bilgi İşlem Sistemi'ne Uçak Hava Sahalarının Takibi ve Çakışmalarının Önlenmesi amaçlı yazılım hazırlanmasında aktif olarak çalıştı. Bu yazılımın Diyarbakır ve Eskişehir gibi F16 merkezlerine kurulumunu yaparak eğitimlerini verdi. Dönüşte Gözen'de yazılım eğitimlerine devam ederken, firmalara danışmanlık yapmaya başladı.

    FONO Açık Öğretim Kurumu'na da uzun yıllar danışmanlık yaptı, Stok ve Kartoteks programları hazırladı. Windows, Excel, Word serileri başta olmak üzere, dBase ve Lotus kitapları yazdı. 1995 yılında kızı Melis dünyaya geldi.

    Bu arada DAK Gümrükçülük ve Lojistik firmasında çalışmalarına başladı. Pirelli ve Çelikord firmalarının tüm ithalat ve ihracat yazılımlarının (outsource), firmasından çalıştırılmasını sağladı. Gümrük Beyanname programı yazdı. Bu arada sınavı kazanarak Gümrük Müşavir Yardımcısı (B Karne) oldu.

    2003 yılından itibaren Bilge Adam bünyesinde Microsoft .NET Framework, Visual Basic, C#, Sql Server, ASP.Net, XML ve XML Web Sevisleri üzerine yoğun Yazılım Uzmanlığı ve Yazılım Mühendisliği eğitimleri aldı. Bu teknolojilerle firmalara özel ve ticari yazılımlar geliştirdi. El Bilgisayarları (PDA) ile satış üzerine Tekstil sektörüne program yazdı. Microsoft'un bu alandaki sınavlarını kazanarak, MCP (Microsoft Certified Professional), MCAD.Net (Microsoft Application Developer), ve yazılım alanında en önemli sertifika olan MCSD.Net (Microsoft Solution Developer) ünvanlarını aldı.

    2006 yılında Gözen Bilgisayar Eğitim Kurumları'nda Bilgi Teknolojileri Yazılım Bölümü'nün kurulmasında aktif rol oynadı. Bölüm Başkanı olarak görev yaptı ve .Net, Sql Server, Visual Basic.Net, C#.Net, ASP.Net, XML ve XML Web Servisleri konularında Yazılım Uzmanlığı eğitimleri verdi.

    Bu arada Özel, Ticari ve Sektörel birçok yazılım hazırladı yada danışmanlık yaptı. Sağlık sektöründe ONUR Medikal'e ekonomik medikal e-ticaret sitesinin hazırlanması, MORSA Medikal Ortopedi'ye Stok, Müşteri Cari, Sipariş, Fatura, Kasa, Çek-Senet, Personel Takibi programlarını, Günsa Medikal'e de Üretim - MRP projesini hazırladı, firma bünyesinde Sistem Analist ve Üretim Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

    Şu anda pek çok yazılımı çeşitli sektörlerde kullanılmaktadır. 5 yıldır Gözen Eğitim Kurumları, English One Dil Kurumları'nda kullanılan Dershane CRM projesi, diğer dersane yazılımlarından çok farklı, kayıt öncesi süreçlerden eğitim kalitesinin sağlanmasına kadar, kurumu yönlendiren çok iddialı bir dershane CRM projesidir. Ayrıca Web (internet) ortamında kullanılan e-Okul, BayiNet gibi projeler, PDA Mobile destekli satış projesi, ön muhasebe, CRM, MRP, ERP projeleri saygın firmalarda yoğun network ortamlarında, çok şirketli ve şubeli olarak kullanılmaktadır.

    Çok başarılı bir eğitim hayatı olan kızı Melis Hoyman, 2009 yılında Bahçeşehir Kolejleri-Florya 'dan okul birincisi olarak mezun oldu ve SBS sınavında Türkiye'de dereceye girerek Galatasaray Lisesi'ni (mekteb-i sultani) kazandı.


Ana Sayfa   Web Uygulamaları   dershane CRM   Ön Muhasebe   Üretim MRP   Hakkımızda   İletişim Bilgileri  

www.erkanhoyman.net